ZERO SOLAR İNVERTER

ZERO SOLAR İNVERTER İŞYERLERİNİZ VE EVLERİNİZE UYGULANMAKTADIR…

SİSTEM ŞEBEKE BAĞLANTILI ANCAK ŞEBEKEYE GÜÇ BASMAMAKLA BİRLİKTE ÖZTÜKETİM KARŞILANMAKTADIR.

BU SİSTEMİN YANINDA OPTİMİZER VE UZAKTAN KULLANIM BULUNMAKTADIR.  

Solarkol İnverter – TI-25 25 kW Trifaze

Tamamen Türk mühendislerince geliştirilen ve %100 yerli sermaye ürünü olan Solarkol 25 kW inverter güneş enerji  santralinizdeki en büyük yardımcınız olmak için üretildi. Yerli Malı İnverter sertifikasına sahip tek üründür.

 Geleneksel inverterlerle (eviricilerle) kurulan PV sistemlerde azami güç takip sistemi(mppt) inverterlere(eviricilere) gömülü olarak az sayıda bulunur ve merkezi olarak dizileri kontrol eder bu sebepten dolayı panellerde oluşacak herhangi bir davranış veya  peformans farkında merkezi olan azami güç takip sistemi (mppt) en zayıf paneli baz alır. SOLARKOL’un PV sistemler için geliştirmiş olduğu teknolojide ise harici bir Azami Güç Takip Modülü (MPPT Modülü) bulunmaktadır. Bu harici güç takip modülleri her iki panelde bir tane olacak şekilde bağlantısı yapılarak sistemdeki azami güç takibini, dizi seviyesinden panel seviyesine indirgeyerek sistemdeki birbirinden bağımsız azami güç takibi (mppt) sayısını artırır ve bu sayede her zaman maksimum enerji üretimini sağlar, bu da sistemin enerji verimini artırır.

Solarkol-inverter-türkiye-satış

Bir güneş enerji santralinde Güç kayıplarının nedenleri:

Üretim toleransı uyuşmazlığı: PV panelleri için garantili çıkış gücü aralığı üretim tesislerinde büyük ölçüde değişiklik
gösterebilir. Standart sapma %2- %3 enerji kaybı için yeterlidir.
Kirlenme, gölgeleme ve yapraklar: Toz, yaprak ve kuş pisliklerinden kaynaklanan panel kirlenmesi, modüller ve diziler
arasında uyuşmazlığa neden olur. Çatı sisteminin kullanım ömrü boyunca bir ağaç büyüyebilir veya dengesiz gölgeler oluşturan bir yapı inşa edilebilir.
Dengesiz panel eskimesi: Panel performansı 20 yıl içinde %20 ‘e kadar düşebilir ancak her panel farklı bir hızda yaşar ve eskime uyumsuzluğunun oluşmasına neden olarak zaman içinde artar.
Endüstriyel Sistem Diyagramı: SOLARKOL çözümü, inverterlerden (eviricilerden), azami güç takip modülü (MPPT Modülü) ve uzaktan izleme ve müdahale platformundan oluşan bütünleşik bir sistemdir. Bu teknoloji, azami güç takip modülü(MPPT Modülü) panel seviyesinde bağlayarak yüksek güç üretimi ve solar panel bazında kontrol imkanı sağlar. İki paneli sadece bir azami güç takip modülü (MPPT Modülü) bağlayabilme özelliği ile birlikte panel bazında DC-DC dönüşüm yapar ve basitleştirilmiş PV inverter (evirici) ise DC-AC dönüşümü ve şebeke bağlantısını gerçekleştirir.

Solar İnverter Seçiminin Önemi

lnverterler sistem maliyetinin sadece yaklaşık % 15’ ine tekabül etse de;
• Sistem üretiminin % 100’ünü yönetir
• PV varlık yönetim çözümleri üzerinden işletme ve bakım maliyetlerini kontrol eder.
• Sistem maliyetinin % 20’ye kadarını etkiler.
Bu yüzden İnverter seçimi, Güneş Panelli sistemlerin uzun vadedeki finansal performansı için oldukça önemlidir; hem enerji
üretimini artırabilir hem de kullanım ömrü boyunca oluşacak maliyetleri azaltabilirsiniz.

Güneş Panelli sistemlerde her panelin ayrı bir maksimum güç noktası bulunur. Ticari kurulumlarda paneller arasındaki bu farklılık kaçınılmazdır. Geleneksel inverterlerde en zayıf panel tüm panellerin performansını düşürür; SOLARKOL çözümü ile, her modül, her zaman maksimum enerji üretimi sağlar, bu da sistemin enerji verimini artırır.

Solarkol inverter ile her panelden maksimum güç üretilir. Paneller ayrı ayrı izlenir. PV sistemi tarafından %2 ile %10 arasında daha fazla enerji üretilir. Zayıf modüller dizideki tüm modüllerin performansını azaltır. Modül uyumsuzluğu nedeniyle enerji kayıpları oluşur. Güneş Panellerinde, Farklı Nedenlerden Ötürü Enerji Kayıpları Oluşabilir.

Gelişmiş güvenlik
Dünya çapında milyonlarca kurulan PV sistemlerde içinde bu teknoloji güvenli ve güvenilirdir. Geleneksel PV kurulumları en yüksek gerilimlere ulaşabilir. insanların ve yatırımın güvenliğini sağlamak için önlemler alınmalıdır. Geleneksel inverterlerde, inverteri veya şebeke bağlantısını kapatmak güç akışını sonlandıracaktır ancak kablolardaki DC gerilimi güneş olduğu sürece devam eder. Ayrıca, yangına neden olabilecek elektrik arkı, PV sisteminin yakınındaki insanlar ve canlılara yönelik bir tehdit oluşturur. Solarkol inverterleri, hem elektrik çarpması hem de yangın riskleri için üstün güvenlik çözümü sağlayarak ailenizi ve yatırımınızı korur.
Güvenli DC Güvenli DC, elektrik çarpması riskini en aza indiren yerleşik bir modül düzeyinde güvenlik özelliğidir. Dizi voltajını risk seviyelerinin altında tutmak için Power Optimizer, aşağıdaki durumlarda panel çıkış voltajını güvenli bir seviyeye düşürüleceği güvenlik moduna otomatik olarak geçmek üzere tasarlanmıştır:
• Kurulum sırasında, dizinin inverter bağlantısı kesildiğinde veya inverter kapatıldığında,
• Bakım veya acil durum sırasında inverter veya AC bağlantısı kapatıldığında,
• Power Optimizer, termal sensörlerin sıcaklığı 85°C ‘nin üzerine çıktığında.

Ark arızası algılama ve kesinti
Solarkol inverterler, ark algılama standardına uygun olarak yangın riski oluşturabilecek bazı ark yapma hatalarının etkilerini azaltmak için tasarlanmış dahili bir korumaya sahiptir.

Esnek Tasarım Çözümleri
Tasarım Esnekliği
Tasarım esnekliği ile daha fazla elektrik elde edin;
Tasarım esnekliğimiz mevcut çatı alanından daha iyi yararlanmamızı sağlar. Eşleşen dizi uzunlukları gerekmeden çok çeşitli dizi uzunlukları mümkündür. Bir dizinin boyutu ve düzeni artık elektrik kısıtlamaları tarafından tanımlanmamaktadır. Böylece gölgelenme olan paneller tüm dize performansını düşürmeden her panelden maksimum elektrik üretmemizi sağlar.

Daha Fazla Güç
Panel-seviye güç optimizasyonu ve maksimum tasarım esnekliği ile çatılara daha fazla panel kurulabilir. Daha Kısa bir geri ödeme süreci sağlar.

Solarkol Güç Optimizer’ların uygulandığı alanlar:
• Kısmen gölgeli alanlardaki paneller
• Eşit olmayan uzunluktaki dizeler
• Çoklu yönlerde ve farklı çatı yüzeylerindeki dizeler

Düşük Kablolama Maliyeti
Dizi başına daha fazla panele izin verir. Bu sayede inverter başına daha az dizi, daha az kablolama, birleştirici kutular ve sigortalar gerekmektedir.

solarkol-inverter-kablo-tasarim

Modül düzeyinde izleme
Solarkol panel, dizi ve sistem düzeyinde gerçek zamanlı uzaktan izleme sağlayarak performansının daha iyi görülebilmesini sağlar. Solarkol izleme platformu kapsamlı analiz takibi, enerji verimliliği, sistem çalışma süresi, performans oranı ve finansal performans raporları sağlar.Anında arıza tespiti doğru bakım ve hızlı müdahale için otomatik uyarılar vererek arıza ve bakım maliyetini en aza indirmeye yardımcı olur.
Yatırımınızı, sistem düzeyinde veya ikili modül düzeyinde görüntüleyebilirsiniz. Solarkol inverterleri izleme platformuna kablolu Ethernet, kablosuz wi-fi veya hücresel bağlantılar aracılığıyla bağlamak için çok sayıda iletişim seçeneği mevcuttur. İzleme platformuna istediğiniz zaman istediğiniz yerden kolayca bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan erişebilirsiniz.

 Menşei Türkiye
DC Giriş Değerleri Solarkol TI-25 İnverter
Maksimum DC Giriş Gücü 31.680 Wp
Maksimum DC Giriş voltajı 1000 V
Nominal giriş voltajı 680 V
Max. Giriş Akımı 30 A
Max. Kısa Devre Akımı 30 A
MPPT Sayısı 48
MPP Çalışma Voltaj Aralığı 0 – 62 V
İnverter Çalışma Voltaj Aralığı680 -1000 V
AC Çıkış Değerleri Solarkol TI-25 İnverter
Nominal Çıkış gücü 25 kW
Max. Çıkış Gücü 25 kW
Max Görünür Güç 25 kVA
Nominal Çıkış Voltajı400 V 3L/N/P
Nominal Çıkış Frekansı50 Hz
Maksimum çıkış akımı36 A
Güç Faktörü~1 (0,8 İleri ya da 0,8 Geri ayarlanabilir)
Total Harmonik Bozulma <%3 Tam güçte
Verim Solarkol TI-25 İnverter
Avrupa ağırlıklı verimlilik, η EU% 97.5
Koruyucu Sistem 
Kaçak akım izleme ünitesi Dahili
İzolasyon direnci Dahili
Ters Polarite Bağlantı Dahili
Anti Islanding Dahili
String Bazlı İzleme Dahili
Aşırı Akım Çıkışı Dahili
Aşırı Voltaj ÇıkışıDahili
DC SPD Tip III
AC SPD Tip III
Genel veri 
Çalışma sıcaklığı aralığı-25 ° C ile + 50 ° C
İzin verilen maksimum Bağıl nem0-100%
Maksimum çalışma yüksekliği (MSL)<4000 m
SoğutmaFan Soğutma
 LCD Ekran 128×64 Grafik LCD
HaberleşmeRS485 veya Wi-fi
IP Koruma DerecesiIP 55
Topoloji3 Seviyeli,  Trafosuz
EMC StandartlarıEN61000-6-1, EN61000-6-2, EN61000-6-3,
EN61000-6-4, EN61000-4-16, EN61000-4-18
GüvenlikIEC62109-1, IEC62109-2
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teklif İsteme Formu

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz