Sıkça Sorulanlar

             

SIKÇA SORULAN SORULAR


L- Evimin tüm elektrik ihtiyacını güneş enerjisi ile karşılayabilir miyim?

F- Evinizin tüm elektrik ihtiyacını Güneş enerjisi ile sağlayabilirsiniz. Oluşturulacak sistemin kurulacak gücü için sınırlayıcı faktörler; kurulum yapılacak alan (arazi, çatı) ve bütçenizdir. Kurdurduğunuz sistem sayesinde gündüz ihtiyacınız olan elektriği kendiniz üretmiş olursunuz, gece de şebekeden düşük ücretle elektrik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu sayede elektik faturanızda tasarrufa gitmiş ve amortisman süresini en aza indirgemiş olursunuz.

L- Çatıya Kurulacak Güneş elektrik sistemi çatıma zarar verir mi , çatıda ne kadar ağırlık oluşturur?

F- Güneş elektrik sistemleri çatınızın işlevine ve binaya hiçbir şekilde zarar vermez. Kullanılan ürünlere bağlı olarak, metrekareye en fazla 20 kg ağırlık oluşturmaktadır

L- Güneş elektrik sisteminin ömrü ne kadardır ?

F- Güneş panelleri 25 yıla kadar elektrik üretebilir.

L- Güneş panelleri sadece güneşli zamanlarda mı elektrik üretir ?

F- Güneş panelleri elektrik üretmek için zorunlu olarak direkt güneşe ihtiyaç duymazlar, yağmurlu bulutlu havalarda dahi elektrik üretir.

L- Güneş enerjisi sistemi kurmak nasıl oluyor, tükettiğim enerjiden fazla elektrik üretirsem ne olacak ?

F- Yeni nesil Zero İnvertörlerimizle şebekenin olduğu yerde dağıtım şirketiyle anlaşma yapmadan üretilen enerjinin aynı noktada tüketilmesi ve fazla enerjinin şebekeye verilmemesi şeklindedir. Ürettiğiniz elektriği tüketiyor olmak yatırımınızın kısa sürede geri dönüşünü sağlamakla beraber, tüketiminizden fazla elektrik üretmeniz halinde sistem içerisinde şebekeye geri vermemektedir. Yani dağıtım şirketi ile uzun süren bağlantı anlaşması yapmadan tesisiniz size özgü öz tüketim olup tesisi için maliyetiniz daha düşük olacaktır. 

L- Güneş Enerjisi sistemleri bakım gerektiriyor mu?

F- Bu sistemlerde hareketli parçalar bulunmadığından sürekli bakım gerektirmemektedir. Uzun periyotlarla da olsa düzenli olarak Life solar  tarafından sistem bileşenlerinin kontrol edilmesi sisteminizin uzun yıllar maksimum verimle çalışması için faydalı olacaktır.

L- Çatı ve Cepheme Güneş enerjisi sistemi yapmam için doğru zaman mı ?

F- Sürekli elektriğe yapılan zamlar göz önünde bulundurulduğunda kuracağınız sistemler zamları bugünden itibaren durduracak ve takip eden yıllarda ki zamlardan etkilenilmeyecektir. Dolayısıyla yatırımının geri dönüşünü daha da kısa sürede amorti ederek daha uzun süre elektrik faturalarından kurtulacaksınız.

L- Güneşten elektrik üretim tesisinde yatırımım en hızlı nasıl geri döner ?

F- Yıllık elektrik tüketim miktarınıza göre bir tesis kurmak yatırımınızın en verimli ve kısa sürede geri dönüş süresini sağlamaktadır.